Rubin Tatar Fans

Футбол - дөньядагы №1 спорт төре. Казан - Рәсәйнең спорт башкаласы. "Рубин" - Премьер-Лигадагы иң көчле такымнарның (команда) берсе. Башка футбол такымнары кебек үк, безнең дә үз җанатарлар (фан) оешмалары бар. Иң төп оешма булып Rubin Ultras тора. Ләкин алар, башка шәһәрләрдәге җанатарлар кебек үк, ультра-уң фикерле яшьләр, ягъни Рәсәй Империясен торгызу идеялары белән яналар. Без - татарлар - алар сафларына кушылуны дөрес адымга санамыйбыз. Шуңа күрә дә татар җанатарлары берлеге төзү идеясы барлыкка килде. Мондый берләшмә Мәскәүдә (!) эшләп килә инде, аларның хәтта чит илләрдәге уеннарга чыгулары да билгеле! Менә тасвирламасы:

YEGETLӘR
Фан-группа начала существование 16 января 2011.
Мы придерживаемся умеренно-националистического мировоззрения, выраженного в стремлении сохранять и преумножать наследие предков, а также в отстаивании естественных интересов нашего народа.
Мы объединяемся с целью обеспечить красивую поддержку ФК "Рубин", а также и для комфортного общения близких по духу людей.
Мы будем сотрудничать со сложившимся на сегодняшний день фан-движем ФК "Рубин".
Мы заинтересованы в привлечении новых сторонников в наше фан-движие. Ядро находится в Москве, есть сторонники и в Казани.
В будущем планируется перемещение центра в Казань.
Наше движение не имеет региональных ограничений. Быть его участником может быть каждый татарин. Под татарами понимаются все этногруппы, связанные общим родным языком и историей. В плане взглядов на этногенез нашего народа, мы придерживаемся в большей степени центристской позиции, что мы происходим из двух крупнейших тюркских групп: кыпчаки и булгары. В данном случае татары - объединяющий политэтноним.
Что нас будет отличать от общей фан-картины в РФ? Мы не алко-быдло, не борогозы и не хулиганьё. Мы очень уважительно будем относиться к людям не пьющим и не курящим; ЗОЖ и высокий нравственный уровень - наши приоритеты. С лицами, которые злоупотребляют алкоголем, а также с низкими моральными качествами - будем расставаться.

Берара Казанда да шушындыйрак төркем турында ишетелгәли башлаган иде. Ялгышмасам, 2009 еллар иде бугай. Исемнәре - Rubin Tatar Fans. Тик алар бик тиз "эреп юкка чыктылар". Ә инде 2010 елда аерым кешеләр бергәләшеп Казандагы уеннарга йөри башладылар. Тик бу да 2011 елдагы сезонда тукталды - бергәләп йөрүчеләр 3-4 кешегә калды. Ә хәзер төркемгә (VK челтәрендәге төркем турында сүз бара) яңа яшьләр кушылды һәм Rubin Tatar Fans исеме астында татар җанатарлар берлеген торгызу идеясы белән яна башлады.

Әгәр футбол яратасыз икән, безгә кушылыгыз!

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Обозначения качества фильмов и требования

Windows өчен кирәкле програмнар

Татарские алфавиты на латинице